Vítejte...

Pojďte se vydat na cestu, na jejímž konci odhalíte tajemství vlastních předků...

 

Toužíte poznat historii svého rodu? Traduje se ve Vaší rodině nějaký příběh, u něhož byste chtěli potvrdit, anebo vyvrátit jeho pravdivost? Zajímáte se o dějiny domu, ve kterém žijete a který obývali Vaši předci již po několik generací? Snažíte se dohledat cenné informace o tom, jak prožívali předešlí členové Vaší rodiny důležité historické události a milníky vztahující se k dějinám celého českého státu? Nebo si jen pohráváte s myšlenkou, že Váš rod byl držitelem erbu a tudíž máte šlechtický původ?

 

Nejlepší cestou, jak vše zjistit, je ponořit se do paměti minulosti a za pomocí rozličných pramenů a památek na dobu minulou se dopátrat pravdy a tím být obohacen o poznání, jak to ve skutečnosti bylo...

 

PÁTRÁNÍ PO PŘEDCÍCH MÁ SMYSL :)

Tajemství předků.pdf

(Na prezentaci se vztahují veškerá autorská práva!)

Nové příspěvky

RYCHTA V PÍSAŘOVĚ

22.10.2015 14:56
Zajímá Vás něco z dávné historie písařovské rychty? Kdo že to na ní seděl? Co vlastnil? Tak mrkněte  zde .

ŠABLONY KE STAŽENÍ

14.10.2015 09:13
Na stránky byly nově přidány dvě šablony ke stažení. Jedná se o vývod předků 4 generace a strom života otcovská linie 7 generacÍ. Najdete je zde.

ARCHIVNÍ PRAMENY VYPRÁVĚJÍ

19.06.2015 14:19
Prožitky první světové války ovlivnili snad každého muže, který se jí zúčastnil. Ne vždy však návrat domů znamenal úlevu a štěstí... Jak citelně zasáhla válka do života mladého a nadějného Stanislava Polácha ze Zborova se dočtete zde.
<< 1 | 2 | 3 >>

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

Dotazy a postřehy

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek